Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Jeśli szukasz lonży dla konia, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża to akcesorium na co dzień wykorzystywane w trakcie nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto je kupić?

Typy oraz wykorzystanie lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, dosiadem oraz trzymaniem wodzy. Koń prowadzony jest po zarysie koła, natomiast lonża służy do kontroli zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują także akrobaci cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może też być używana w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych osobników i zapewnienia im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na akcesoria popularnych marek

Duży wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od znanych producentów – jak np. Waldhausen, Kerbl czy Imperial Riding. Interesuje Cię lonża jeździecka w błękitnym, zielonymlub pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje szeroki wybór akcesoriów, które spełnią wymagania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W ofercie dostępne są produkty wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Sport Zakupy