Maski do włosów – chroń włosy przed szkodliwymi czynnikami

Maski do włosów – chroń włosy przed szkodliwymi czynnikami

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwe może okazać się korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy lub zasypianie z wilgotnymi włosami. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Odżywki a maski do włosów

Naturalne maski do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej też zabezpieczają włosy. Styliści często porównują je do „posiłku” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, trzeba je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się korzystać z nich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie substancje jak różnego rodzaju olejki, keratyna, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Kosmetyki Zakupy