Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Zamów lampy solne.

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w 3 barwach

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dobrać do aranżacji mieszkania, bowiem występują w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, bowiem nie ma brył solnych o bliźniaczych kształtach ani strukturze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład piramidy czy też sześcianu.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Dużo osób wierzy, iż lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i subtelny, dlatego zaleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres lub brak snu, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Urządzanie mieszkania Zakupy