Pierścionki z ametystami

Pierścionki z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, odwiedź tę stronę.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Kanadzie, Urugwaju i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Biżuteria Zakupy