Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Zamów ochraniacze dla koni na https://horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Ci, którzy zwyczajnie nie pasjonują się jeździectwem, nierzadko są zaskoczone, iż kończyny koni należy osłaniać ochraniaczami. Oferta artykułów tego typu jest bardzo obszerna i w sprzedaży oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z rozmaitych surowców. To sprawia, że nawet kłopot z ich wyborem mają czasami także profesjonalni jeźdźcy.

Czym kierować się kupując ochraniacze dla konia?

Kluczowym kryterium doboru ochraniaczy, które należy nałożyć koniowi, jest typ aktywności, jaką w danym momencie podejmuje zwierzę. Jest sporo wariantów ochraniaczy: transportowe, stajenne, rajdowe, crossowe, skokowe, ujeżdżeniowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych pełni odrobinę inne funkcje. Na przykład, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie prawdopodobieństwa powstania stłuczeń, urazów, a także ran, które czasami mogą przytrafić się podczas treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze bardzo dobrze absorbują energię uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się mocnym pancerzem skupionym na zakryciu boków i tylnej powierzchni kończyny zwierzęcia, co chroni ją w chwili uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się kończyny koni sportowych, które z racji uczestnictwa w rozmaitych zawodach jeździeckich przewożone są cyklicznie po setki kilometrów od stadniny. Muszą one być sporządzone z tworzyw, które nie spowodują powstania otarć nawet podczas dalekiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim zamówisz też kaloszki dla konia, które opracowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki chronią piętkę koni, które w trakcie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z jakich tworzyw produkuje się są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z bardzo obszerną ofertą artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko ceną, ale i materiałem, z których są wyprodukowane. Oczywiście, najbardziej ciekawe wizualnie są ochraniacze ze skóry, jednak wymagają one należytej dbałości oraz konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach można kupić również kaloszki dla koni wytworzone z kauczuku.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Sport Zakupy