Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Dowiedz się więcej o zawieszkach.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.

Biżuteria Zakupy