Strój do jazdy konnej – bryczesy

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Więcej informacji o spodniach bryczesach.

Jazda konna wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, obejmujący też łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Sport Zakupy