Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Jeśli potrzebujesz podkładów jednorazowych, skieruj się na ten adres.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zarażenia panuje jednakże w punktach, w których zazwyczaj przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju studia tatuażu, szpitale i kliniki, salony spa oraz gabinety medycyny estetycznej. By ograniczyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami silikonowymi i preparatami dezynfekującymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Większość niebezpiecznych bakterii i roztoczy rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, stosuje się podkłady higieniczne. Zazwyczaj są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i są efektywną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je np. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w publicznym WC

Największe ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji skórnych powodowanych przez mikroorganizmy jest tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów minimalizują nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszystkich punktach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w sklepach, punktach usługowych, szkołach lub biurach.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zakupy Zdrowie