Badania operatorów Kęty - więcej szczegółów o tych usługach odnajdziesz w tym miejscu.
Są niezbędne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka lub innego pojazdu. Choć sporo badanych podchodzi do nich z lękiem, kiedy nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam większych problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?
Jak przebiegają badania operatorów?
W pierwszej części testu potencjalny operator wypełnia stworzony przez psychologa formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, niekiedy problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydataubiegającego się o uprawnienia, psycholog będzie potrafił określić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz ocenić jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Treść formularza jest zależna od tego, jaki zawód wybrał starający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko bywa niewykonalne.
Psychologiczne badania operatorów
Następny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych urządzeń. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Należy wiedzieć, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli badany w rozmowie nie będzie krył gorszego samopoczucia albo badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył napój wyskokowy. Badanie może zostać wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.
Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]