Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Magnetoterapia aparat. Zdobądź więcej informacji.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zdrowie