Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących korekty laserowej wzroku Kraków? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Dostęp do rozmaitych zawodów, codzienny komfort czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie kilka z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo możliwych powikłań. Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, gdyż stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się wspaniałe efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego modelowania, a przy tym redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia wiele czynników. Istotne to w szczególności precyzja, niska inwazyjność, skuteczność oraz nikłe ryzyko komplikacji. Warto napomknąć też o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zdrowie