Laserowe usuwanie żylaków – przebieg i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie żylaków – przebieg i przeciwwskazania

Potrzebujesz więcej wiadomości o laserowym usuwaniu żylaków? Skieruj się na revitae.com.pl

Tworzenie się żylaków na dolnych kończynach to efekt niedrożności bądź zwężenia żył i uszkodzenia zastawek żylnych. Żylaki dokuczają przede wszystkim kobietom (znaczącym faktorem inicjującym ich formowanie się są m.in. przebyte ciąże), jak również osobom pracującym wiele godzin w pozycji siedzącej albo stojącej (to np. kierowcy, pracownicy linii montażowych i pracownicy biurowi. Takie osoby wciąż zgłaszają się do lekarzy flebologów w poszukiwaniu efektywnych metod leczenia poszerzonych żył. Jedną z nich jest EVLT, innymi słowy laserowe usuwanie żylaków.

Laserowe usuwanie żylaków – zamykanie żyły za pomocą wiązki lasera diodowego

EVLT, czyli dokładnie “Endo Venous Laser Treatment”, po polsku oznacza “wewnątrznaczyniową terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym i trwa przeciętnie około 60 minut. W pierwszej kolejności flebolog wykonuje badanie USG, dzięki któremu zaznacza przebieg żył oraz wyznacza miejsca wsunięcia jednorazowego światłowodu lasera. Włókno lasera diodowego wprowadza się się w światło żylaka przy pomocy igły, a w następnej kolejności obkurcza się niewydolną żyłę wysyłanym przez laser strumieniem światła. Pacjent błyskawicznie powraca do normalnych czynności po zabiegu EVLT, przy czym powinien przez kilka najbliższych tygodni wykonywać poleceń flebologa, jak stosowanie leków przeciwzakrzepowych, regularny ruch, noszenie pończochy uciskowej i, naturalnie, pojawienie się na obligatoryjnej kontroli po zabiegu.

Kiedy flebolog nie podejmie się wykonania zabiegu EVLT?

EVLT to zabieg mało inwazyjny i zarazem bardzo bezpieczny, nie dziwi więc to, iż od czasu, kiedy zaczęto szeroko używać tej metody na początku tego wieku, szybko stała się normą w leczeniu żylaków, a ostatnio przeprowadzany jest także przez coraz więcej klinik medycznych w Polsce. Znane są jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia EVLT, wobec tego przed uzyskaniem zgody na zabieg należy wykonać szereg testów, takich jak badanie poziomu glukozy we krwi, parametrów układu krzepnięcia, poziomu elektrolitów Na+ i K+ i morfologia krwi. Flebolog nie podejmie się również laserowego usuwania żylaków u ciężarnych kobiet i u pacjentów, u których wykryto m.in niewydolność ogólnoustrojową, zmiany zapalne w kończynie poddawanej zabiegowi bądź niewydolność serca.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Kosmetyki Zdrowie