Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Jeśli chcesz nabyć aparaty do ultradźwięków, skieruj się tu.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zdrowie